Běh pro Paraple a Pohybem pro Paraple 2022

22. ročník Běhu pro Paraple vynesl 647 950 korun.

Běh pro Paraple – po dvouleté pauze způsobené koronavirovou situací se letos uskutečnil dne 4. 6. další Běh pro Paraple, který tradičně zahájil prezident Centra Paraple Zdeněk Svěrák a ředitel David Lukeš. Dějištěm byl i tentokrát Malešický park. Charitativního běhu, ve kterém není důležité vyhrát, ale podpořit činnost centra, se zúčastnilo na 600 návštěvníků. 22. ročník Běhu pro Paraple vynesl 647 950 korun.

Dnem nás provedl známý tanečník StarDance Dominik Vodička, který byl nejen excelentním moderátorem, ale také návštěvníkům zatančil se skupinou Tanec s láskou a pro nejmenší připravil školičku tance.

Závodilo se na krátké stometrové trati, na které podali své výkony účastníci všech věkových kategorií. Kromě samotného běhu byl pro návštěvníky akce připraven bohatý doprovodný program, jako například vystoupení akrobatického dua Losers Cirque Company a Areté, zazpívaly Annabelle a Markéta Konvičková, kapela Timudej a bubenická show Tam Tam Batucada. Na závěr jsme trochu přitvrdili kapelou Gingerhead.

Samozřejmě jsme mysleli i na nejmenší a Běh pro Paraple jsme spojili s Dnem dětí, který je zažitým dnem plným her, soutěží a sladkostí. Děti si mohly užít workshop na trampolínách s profesionálními akrobaty, vyzkoušet jízdu na dopravním hřišti nebo pomazlit canisterapeutické psy.

„Letošní Běh se vydařil. Počasí nám přálo a přišlo hodně rodin s dětmi. Myslím, že o novou generaci přátel vozíčkářů je postaráno, a to mě těší!“ vzkazuje spoluzakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

„Vždy je hezké pozorovat bavící se lidi a zejména děti. Jsem rád, že se akce povedla, vyšlo počasí a mohli jsme se potkat s těmi, kteří nás podporují. Děkuji všem, kteří nás přišli podpořit a také těm, kteří celou akci připravili, opravdu se to povedlo.“ Zhodnotil letošní ročník David Lukeš.

Pohybem pro Paraple – příznivci Centra Paraple v průběhu čtyř červnových týdnů, od 1. do 30. 6. 2022, neúnavně sbírali kilometry. Počítal se jakýkoliv pohyb, kterým jste mohli přispět na služby našeho centra, hlavní volbou byl především běh, jízda a chůze. Celkem se zapojilo 1 317 registrovaných účastníků, díky nimž na konto Centra Paraple přibylo 485 862 Kč – ze startovného a prodeje merche se sešlo 335 862 Kč a dalších 150 000 Kč přidal partner akce Auto-Poly. Úspěšný 2. ročník Pohybu pro Paraple vynesl 485 862 Kč.

„Děkujeme všem, kteří se letos zapojili a svými sportovními výkony prospěli nejen své kondici, ale účastí podpořili také činnost Centra Paraple. Výkony a nasazení všech jsou obdivuhodné a my se upřímně radujeme nejen ze samotného výtěžku, ale také z toho, že akce opět propojila lidi napříč naší republikou, dokonce její hranice výrazně přesáhla. Virtuální podoba naší tradiční akce znovu ukázala, že se o naše podporovatele můžeme opřít i v těchto nelehkých časech a my všem za jejich přízeň vřele děkujeme. “ říká Jiří Pokuta manažer fundraisingu.

V kategorii týmů byl letos, stejně jako v předešlém ročníku, jednoznačně nejpočetnější tým Šlapeto s 81 účastníky z různých koutů světa – České republiky, Německa, Rakouska, Belgie, Španělska, Gibraltaru a Japonska. Celkem zdolali obdivuhodných 22 671 kilometrů. Na start se postavily také další týmy známé z 1. ročníku, např. ORKA Floorball, V suchým triku či Barmatky. Centrum Paraple podpořily rovněž Báječné ženy v běhu, Nažrané dračice, Zátopkovy lejtka, Rozvázané tkaničky nebo týmy z Masarykovy nemocnice, spinální jednotky KN Liberec aj. Nechyběli ani sportovci ze spřátelených firem, jako jsou AON, B. Braun, Alliance Healthcare, Volkswagen Financial Services, Penny Market a Auto-Poly. Týmy měly zpravidla 15 – 20 členů.