Běh pro Paraple

Rezervujte si datum  27. 5. 2023, kdy vás srdečně zveme na  23. ročník charitativního Běhu pro Paraple v Malešickém parku v Praze 10.

Běh pro Paraple je benefiční sportovně společenská akce. Pomáhá získat finanční prostředky na činnost Centra Paraple a současně udržovat kontakt s veřejností.

Běh pro Paraple se koná každoročně od roku 2000 na podporu lidí, kteří běžet nemohou. Závodí dospělí i děti na trase 100m a letos jsme navíc připravili závod v orientačním běhu. Ve způsobu zdolání trati se meze nekladou, zúčastnit se může každý. Celý výtěžek ze startovného je použit na služby pro klienty Centra Paraple.

Běh tradičně zahajuje zakladatel a prezident Centra Paraple Zdeněk Svěrák a také se můžete těšit na mnoho dalších známých osobností. Součástí akce jsou koncerty kapel a zpěváků a bohatý program pro nejmenší.

Podrobnější informace budeme zveřejňovat v průběhu času.

Děkujeme a těšíme se na vás!

A jak Běh pro Paraple vznikl?

Tradici Běhu pro Paraple založil spisovatel, novinář, textař a básník Michal Horáček. V roce 1999 se se svým kolegou vsadil o 100 000 Kč, že s ním zvítězí v závodě v běhu na 5 km. Závod se uskutečnil na stadionu v Praze 6 na Julisce. Michal Horáček vyhrál a svou výhru věnoval Centru Paraple. Poté v září 1999 při vysílání pořadu Zdeňka Svěráka Dobročinná akademie vyzval Michal Horáček v České televizi veřejnost k závodům v běhu ve prospěch Centra Paraple. V následujícím roce Centrum Paraple s podporou pana Horáčka poprvé uspořádalo Běh pro Paraple. První ročníky byly koncipované jako závody dvojic nebo i týmů v běhu na 100 m, formou happeningu – běh s kočárkem, s dítětem na ramenou, jízda na vozíku…. Běžci se před startem vsadili o dobrovolnou finanční částku, kterou poražený vždy věnoval Centru Paraple. Velkým příspěvkem na činnost Centra Paraple byly i firemní běhy, kdy firma za své běžce věnovala vyšší finanční částku.

Nenašli jste, co byste o akci potřebovali vědět?
Obraťte se na naší produkční Danu, která vám všechny dotazy zodpoví.

Hlavní partner

Mediální podpora