Běh pro Paraple 2019

Pestrý program, příjemné prostředí Malešického parku a krásné počasí přilákaly v sobotu 14. září odpoledne rekordní počet lidí. Slunečné odpoledne si užívaly rodiny s dětmi i skupinky přátel. 

Závodili v běhu na stometrové trati, jezdili na vozících, bruslích, koloběžkách, skateboardech, poslouchali hudbu, ochutnávali občerstvení u stánků… Prostě bavili se. Atmosféra byla veselá a hravá. Hodně se o ni zasloužili oba moderátoři – Pavel Nový a Jakub Voříšek. O vynikající a temperamentní úvod se postaral Miloš Vacík a jeho skupina Tam Tam Batucada, kteří už 10 let provázejí Centrum Paraple významnými událostmi. V průběhu odpoledne zpívali a hráli Bára Poláková, Thom Artway a Juraj Hnilica se svými kapelami a skupiny Gingerhead a The Back Road Deals.

Celková bilance Běhu pro Paraple 2019:

  • Více než 500 účastníků
  • Více než 500 000 Kč pro Centrum Paraple – všechny finanční prostředky byly použity na pomoc lidem s poškozením míchy

Paraple přišli podpořit kromě Zdeňka Svěráka a zakladatele Běhu Michala Horáčka také herec Miroslav Táborský, moderátor Karel Šíp, držitel českého rekordu v běhu na 100 m Zdeněk Stromšík, mistr světa v BMX Dominik Nekolný, Pavel Cibulka s parkourovou show a další.