Běh pro Paraple 2018

19. ročník Běhu pro Paraple nabídl v neděli 10. června v pražském parku Ladronka sportovní, zábavný i charitativní program. Tradičně ho zahájil zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák. 

Trénovaní běžci závodili na trati 5,1 km, ostatní si mohli zaběhnout symbolickou stometrovou trasu.

Pro dospělé i děti bylo připraveno odpoledne plné zábavy, s vystoupením Magdaleny Reifové a Petra Vacka, představením divadla Loutky bez hranic, kreativní dílnou a mnoha stánky s občerstvením. Na velkém pódiu se vystřídali Ondřej Ruml, Petr Horejš, Ester Kočičková a další. Program uzavřela vystoupení kapel Support Lesbiens a Circus Brothers. Návštěvníky celým odpolednem provázeli moderátoři České televize Jakub Voříšek a Jan Smetana a bubenická show kapely Tam Tam Batucada. Podpořit účastníky a hlavně Centrum Paraple přišlo několik známých osobností, mezi nimi zakladatel Běhu Michal Horáček, Miroslav Táborský, Petr Brukner, Pavel Nový, Karel Šíp, Jan Onder, nebo youtubeři Kovy a Bé Hà Stylewithme. 

Výtěžek akce v hodnotě půl milionu korun použilo Centrum Paraple na svou činnost – poskytování služeb sociální rehabilitace a odborného sociálního poradenství lidem s poškozením míchy.